Thuja olej pro sinus: zda to pomáhá, jak používat, recenze pacientů

Účinnost a hodnocení tujového oleje pro sinus

Thuja je stálezelenou rostlinou, která symbolizuje dlouhověkost. Jeho léčebné vlastnosti byly široce používány v 16. století s léčbou jehlovými extrakty, chronickým kašlem, rýmou, zánětem středního ucha, artritidou a stomatitidou. Někteří pacienti byli předepsáni tui olej s sinusitidou, stejně jako s obecným snížením imunity, slabosti a pravidelné sleziny. A teď je olej z tohoto jehličnanu používán pro lékařské účely.

Thuja olej je homeopatický lék. Jaké to jsou? Homeopatické léky jsou součástí farmakologické skupiny sestávající z nenávykových léků. Homeopatické léky jsou syntetizovány výhradně z bylinných přísad, zatímco by měly být konzumovány v malých dávkách.

Homeopatické léky se mohou skládat z rostlin, hub, medu, živočišných exkrementů, živých organismů, hmyzu (pavouků, švábů, mouch, včel).

Hlavním cílem takových léků je probuzení povrchově aktivních vlastností u lidí. To má příznivý účinek na nervový systém pacienta, zvyšuje účinnost léčiva.

Složení a léčebné vlastnosti thujského oleje

Thuja olej má řadu léčebných vlastností:

 • antiseptické a antimikrobiální působení;
 • snížení zánětlivých procesů;
 • vazokonstrikční účinky;
 • regenerační procesy v epiteliálních tkáních (regenerace a hojení slizniční membrány);
 • normalizace chemických procesů;
 • snížení vnějších faktorů prostředí, zajištění metabolického účinku;
 • tonický účinek na tělo.

Složení oleje thujy obsahuje mnoho užitečných látek: taniny, pinin, tuin, aromadendrin, flavonoidy, pinipicrin, saponiny, aromatické gumy, peren.

Použití esenciálního oleje je u některých nemocí omezené. Například léčba adenoiditidy nevyžaduje 100% roztok stálezelené rostliny, ale 15%. Tento nástroj se prodává pouze v lékárně.

Indikace pro použití

Thuja olej je univerzální lék, který lze použít pro různé nemoci a nemoci. Nejčastěji se doporučuje:

 • normalizace a obnovení menstruačního cyklu u žen;
 • odstranění otoku v nosní dutině;
 • odstranění adenoidů a polypů;
 • u nemocí spojených s respiračním systémem, jako je například bronchitida nebo pneumonie;
 • s vážným poškozením sliznic;
 • pro prevenci respiračních onemocnění: k léčbě rým, jak akutních, tak chronických;
 • se sinusitidou;
 • s výskytem sexuálních patologií – vzhled nespokojenosti, frigidity, zvýšené libido, sexuální selhání;
 • vyčistit tělo toxinů z přirozené cesty;
 • při nemocech spojených s poškozením kůže, jako jsou vyrážky, bradavice, podkožní edém;
 • pro tonický účinek s výskytem těžké únavy, vyčerpání;
 • jako profylaktické činidlo k odstranění úzkosti;
 • s rozptýlenou pozorností – thuja olej pomáhá lépe se soustředit;
 • pro normalizaci močového systému;
 • při léčení řady dalších onemocnění, křečových žil, cystitidy, revmatismu, pyelonefritidy, ledvinových kamenů a dalších.

Thuja olej pro sinus

Sinusitida se může objevit v akutní nebo chronické formě. Často je onemocnění komplikací chladu. S infekční složkou onemocnění se sinusitida může vyskytovat v mírné, středně těžké a těžké formě.

Tři fáze léčby antritis:

 1. Dopad na infekci.Thuja olej, který má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, umožňuje normalizaci nosní mikroflóry.
 2. Druhou položkou je odstranění hnisu z maxilárních sinusů; thuja s ním dokonale zvládne. Olej má šetrný účinek, aniž by dráždil sliznici, zatímco eliminuje nahromaděný hnis a neumožňuje vytváření nových sraženin.
 3. Konečným stupněm léčby je snížení nebo úplné vyloučení slizničního edému. Zde se Tuiův olej může projevit jako vazokonstriktor, což snižuje otoky tkání. Pacient má snížený pocit tlaku v nosní dutině.

Také, pokud používáte thuja olej pro sinus, můžete zachránit pacienta před nepříjemnou bolestí, vrátit vůni.

Správné používání oleje

Jak používat esenciální olej z thujy? Aby přírodní lék měl příznivý účinek, je důležité dodržovat řadu pravidel. Thuja olej je dostupný v různých dávkách, takže doporučení pro každý produkt bude individuální.

Tekutá léková forma pro vnější použití

Kapky, které jsou vyrobeny z roztoku thujského oleje, by měly obsahovat pouze část extraktu jehličnatýchstromu. Smíchejte s rostlinným olejem v poměru 1: 7, kde je většina z nich dána zelenině. Pečlivě promíchejte olej v vhodné láhvi s pipetou. Před použitím lahvičky byste také měli velmi dobře protřepat 2-3 minuty. Poté může tento nástroj pochovat.

Doporučená dávka je 1-2 kapky, 3krát denně pro děti a 3 – 4 kapky pro dospělé. Průběh léčby trvá až dva týdny, v závislosti na nemoci, stavu pacienta, přítomnosti komplikací. Po dokončení kurzu může být prodloužen o další 2-3 týdny, pokud pacient potřebuje obnovit sliznici nebo se zbavit purulentních klastrů.

Mycí roztoky

Pokud si myslíte, že recenze na internetu, thuja ropy se vyrovná s sinusitidou, pokud jej přidáte k bylinné infuze a odvarů. Dále se tato směs vyžaduje, aby umyla nosní dutiny. Je třeba přidat poměr 15: 1, kde 15 je počet kapek esenciálního oleje a 1 je počet litrů odvaru. Zaplavení musí být v přítomnosti silného hnisavého výboje, nejméně dvakrát denně. Průměrný průběh léčby je od 5 do 14 dnů.

Vdechnutí

Léčba sinusitidy s vdechováním. To bude vyžadovat nádobu s vodou, ke které se přidá několik kapek silice, nejvýše pět až jeden litr vody.Poté je improvizovaná vodní lázeň pokrytá ručníkem a pacient je umístěn v blízkosti, pacient potřebuje dýchat hluboko, od 10 do 20 minut. Nejlepší je vdechnout a vydechovat ústy.

Takové postupy by měly být opakovány asi týden každý den, ale za přítomnosti teploty se doba trvání kurzu může zvýšit na dva týdny.

Turunda

Turundu jsou elastické tampóny zkroucené z vaty. Jsou vkládány do nosních dír, předem namáčejících léků. Thuja olej je skvělý pro tyto léčby. Je nutné přidat až 4 kapky na jednu turundu.

Takové postupy lze opakovat 1-2 krát denně, ale při absenci silného purulentního výboje. Doba trvání kurzu není omezena, poté, co se zbavíte sinusitidy, můžete tento postup provést jako prevenci.

Další způsoby

Také thuja olej může být kombinován s jinými způsoby léčby, méně časté. Například zavlažování pomocí odvaru z šafránky nebo dubové kůry. Ve výsledném vývaru se přidá asi 15 kapek esenciálního oleje, poté co je výsledný roztok promýván nosní dutinou po dobu jednoho týdne. Postup opakujte nejméně třikrát denně.

Také způsob studeného inhalaci, kde místo odběru vody bylinný čaj a horká pára nedýchá a ostuzhennym bujónu s přídavkem 10-15 kapkami esenciálních olejů. Taková inhalace mohou trvat až 30 minut, 2 krát denně.

Kontraindikace

Samozřejmě, jako každá jiná droga, jehličnanový olej má své vlastní kontraindikace. Mimochodem, omezující seznam tohoto homeopatického léku je znatelně nižší než u jiných chemicky syntetizovaných léků.

Kontraindikace k použití oleje:

 1. Přítomnost individuální nesnášenlivosti ke složkám nebo zvýšená alergická reakce na složky. Jinak může dojít k záchvatu udušení, angioedému, závratě a svědění.
 2. Stav intoxikace. Je lepší, aby alkoholické nápoje nemíchaly s léky, a to dokonce jako užitečné jako esenciální oleje. Je přijatelné používat před konzumací alkoholu 2-3 hodiny.
 3. Přítomnost epilepsie.
 4. Těhotenství Stále existují spory. Někteří argumentují o bezpečnosti esenciálního oleje thujy, jiní dokazují opak a zastrašují nárůst šance na potrat.Za účelem zajištění bezpečnosti dítěte doporučují lékaři, aby během těhotenství omezili používání éterických olejů nebo je úplně opustili.

Recenze

Irina: Možná někdo ví o jiném dobrém přírodním prostředku pro antritis, ale nenašel jsem to. Zkoušel mnoho – Tui olej je nejvíce příjemné a cenově dostupné. Dokonce i děti mohou být snadno přesvědčeny, aby si opláchly nos, protože nejsou opakem.

Alexey Valerievich: Není třeba hádat – to pomůže, a to nepomůže. Nejprve jděte k lékaři! On vám řekne přesnou diagnózu a předepíše léčbu. Ale oleje lze použít jako profylaxi a bez onemocnění.

Vanya: A už několik let jsem byl inhalován olejem thuja. Při chronické rýmě pomáhá – okamžitě se stává dobrým. Dokonce i trochu studené a dětí.

Závěr

Thuja olej je dobrý přírodní prostředek, který pomůže snížit otoky, zbavit hnisavých nahromadění a zmírnit bolest. Můžete jej použít různými způsoby – vypláchnout nosní dutinu, pohřbít a vdechnout. Ale před zahájením léčby je důležité provést lékařskou prohlídku. Koneckonců, dokonce i frivolní výtok z nosu může být první příčinou jiné nemoci, ke které dochází při komplikacích.

Podívejte se na video, které sděluje, jak léčit sinusitidu s lidovými léky, včetně použití oleje Tui.

Подобно на тази публикация? Моля, споделете с приятелите си:
Вашият коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: