Lidové prostředky pro sinusitidu u dětí: eagalace, kapky, masáž doma

Léčba sinusitidy u dětských lidových léků

Není snadný úkol zacházet s sinusitidou u dítěte, zvláště pokud má onemocnění chronickou formu. Je důležité nejen efektivnost metody, ale také její bezpečnost a snadné použití. Usnadňuje situaci, že děti mladší 2 let netrpí tímto onemocněním, ale dítě starší může také odolat nepříjemné droze nebo postupu. Jaký lidový lék na sinusitidu u dětí bude optimální? Níže je uveden přehled 20 nejčastějších a nejúčinnějších domácích receptů.

Navzdory tomu, že domácí léky jsou poměrně měkké a bezpečné, recepty uvedené níže vyžadují povinnou konzultaci s lékařem.

Stáda sinusitidy, zvláště průběh onemocnění – to vše je důležité zvážit, abychom si vybrali nejlepší metody terapie.

Je možné vyléčit sinusitidu u dítěte doma?

Léčba akutní a chronické sinusitidy u dětských lidových léků by měla být prováděna pouze pod vedením lékaře. Je možné použít domácí prostředky, ale nepoužíváte metodu "kopí". Tato nemoc vyžaduje zručný přístup a jasné pochopení přesně toho, co, proč a jak děláte. Žádný domácí recept nelze aplikovat slepě. Může potřebovat antibiotickou terapii.Pokud jsou vazokonstrikční látky, léky proti bolesti a antiseptiky účinné domácí analoge, pak je účinek tzv. Přírodních antibiotik (křen, česnek, bobkový list) omezený, a to jen proto, že mají zvyk.

Nezapomeňte věnovat pozornost diagnostické přesnosti. Například proč dítě v létě běží? Příčiny mohou být různé: rinitida, chronická tonzilitida, alergie, sinusitida. Existují podobné příznaky, ale všechny se zachází jinak!

Nebezpečí domácí léčby a preventivní opatření

Lidové prostředky pro sinusitidu u dětí jsou zpravidla prostředkem pro stimulaci odlivu hnisu a mytí nosu s relativně slabým antibakteriálním účinkem. Více nebo méně silné znamená, že může dobře dezinfikovat nosní dutinu, mít méně kontraindikace a rizika než oficiální léky. Lidské domácí prostředky pro sinus u dětí, podle libovolného receptu ze seznamu níže, mohou při nesprávném použití nebo při překročení dávky způsobit vážnou škodu! Nadměrná suchost sliznic úst a nosu, a tím i jejich zvýšená zranitelnost, zvýšená reprodukce bakterií, zablokování vylučovacích otvorů horních dutin – to jsou možné následky.

Při nesprávné léčbě sinusitidy doma se mohou objevit komplikace, všechny jsou extrémně nepříjemné a nebezpečné. Maxilární dutiny jsou umístěny v blízkosti cév a nervů. Sepsa, bronchitida, zánět plic nebo trigeminálního nervu (největší obličejový nerv), konjunktivitida, nemoci ucha, hrdla (zánět středního ucha, tonzilitida) je neúplný seznam onemocnění – důsledky špatně vyléčené sinusitidy.

Existuje také riziko, že se akutní sinusitida změní na chronickou a příznaky se vrátí s jakýmkoli stresem, hypotermie, nemocí.

Všechny bylinky a lidové léky jsou silné potenciální alergeny. Bohužel, ne všichni kontrolují nebo vědí, že jsou alergičtí na tuto nebo onou bylinku. Alergická reakce může být úplným překvapením. Proto se ujistěte, že máte v antihistaminiích první pomoci (například Suprastin), abyste byli plně vyzbrojeni.

Recepty lidových prostředků

Oplachování

Vhodné pro děti téměř všech věkových kategorií, v závislosti na složení. U malých dětí je použití obtížné a nedoporučuje se: může vyvolat zánět středního ucha.

Ready-made řešení v prodeji: Dolphin, Marimer, Aquamaris, Aqualor, nejlevnější připravený sterilní solný roztok (40 rublů na 20 ml).

Sůl (jala ​​neti)

Mořská sůl zabíjí bakterie a viry, které se nahromadily v maxilárních dutinách, snižují otoky, zvyšují imunitu místního prostředí.

Recepty pro děti:

 • 1 lžička soli velmi dobře rozpustit v 1 litru teplé měkké vařené vody (pro dospělé v 0,5 litru);
 • teplota kapaliny – 40-42 ° C;
 • lze použít pro děti od 2 let;
 • dávejte pozor na proporce a vaření. Nespoložené krystaly mohou vést k suchu a zvýšení edému.

Jak vypláchnout? Metoda "kukačka":

Postup umytí nosu u dětí získal oblíbený název "kukačka": po jednom injekčním roztoku, v tomto okamžiku by dítě mělo říkat "kukačka", aby voda neklesla do krku a hrdla, pak se kapalina nasává druhou nosní dírkou aspirátorem. To je skvělý způsob, jak získat tekutinu do maxilárních sinusů. Při vyslovování slova "ku-ku" je výtok do hrtanu zablokován a voda dostane tam, kde by měla být.

Klasické jala-neti mytí: předtím, než se sklonil hlavou, roztok se nalije do horní nosní dírky, hlava se otáčí tak, že druhá nosní dírka je nižší než první. Dýchat ústy. Voda by měla proudit z druhé nosní dírky s dobrým průtokem. Hlava se pomalu otáčí a zajišťuje kontinuitu procesu.Metoda nebude fungovat (voda nebude přetečení), pouze pokud je nos zablokován. Pak byste nejdříve měli odstranit otok.

Furacilin

Furacilin (nebo nitrofural) je populární antiseptikum. Jak používat:

 • Proporce: pro 1 litr teplé vařené vody 4 tablety (je lepší je předem nakrájet).
 • Nástroj musí být dobře rozpuštěn, aby nezůstal žádný zrn.
 • Mytí s roztokem furasiliny se provádí stejným způsobem jako "jala-neti".

Vdechnutí

Inhalace pomocí nebulizátoru u dětí mladších 12 let jsou předepsány pouze lékařem, protože vhodnost této metody a volba složení závisí na charakteristikách onemocnění. Některé komplikované kompozice jsou zřídka vyžadovány, hlavní věcí je správně provést tento postup.

Inhalace nebulizátoru

 1. Léčivé přípravky pro rozptýlené ošetření nosu vybírají pouze lékaře. Mohou to být léky různých skupin (v závorce jsou uvedeny pouze některé příklady): imunostimulanty (Interferon), sekretolitika (Sinupret), lokální antibiotika (Isofra), antiseptika (Miramistin), protizánětlivé léky (nehtyzin) (Cromohexal), hormonální (Budesonid), kombinované (Polydex).V zásadě používají pouze solný roztok, minerální vodu bez plynu, hotová řešení. Byliny – pochybnosti! Nepoužívejte je sami bez konzultace s lékařem.
 2. Před inhalací se provádí proplachování nosní dutiny a maximalizuje se výtok hlenu.
 3. Naočkovaný vazokonstrikční prostředek k odstranění otoku a otevření cesty k lékům. Nebo nejdříve inhalovat pomocí vazokonstrikčního léku.
 4. 20 minut po této inhalaci se inhalace provádějí jinými léky.
 5. Doba trvání 1 postupu je stanovena individuálně, avšak v průměru činí 10-15 minut.
 6. Délka léčby je zpravidla 7-10 dní.
 7. Vydejte se po 1-1,5 hodinách po jídle.
 8. Optimální je, aby se inhalace prováděly 20 až 30 minut po akupresure, takže budou efektivnější.

Steam vdechnutí domů

Pro ně používají bylinky: heřmánek, eukalyptus, šalvěj, levandule. Nebo použijte podobné éterické oleje: rychlostí 7 kapek na 2 litry vody.

Recepty pro směsi pro inhalaci:

 1. 1 polévková lžíce. míchat lžíci medu v 1 litru mírně teplé vařené vody (ne horké).
 2. Květy heřmánku (2 lž.), Listy eukalyptu (1 lž.), Řebříček (2 lž.) Nalijte 2 l vody při teplotě 90 ° C.Trvejte na půl hodiny.
 3. Heřmánek (3 lž.), Posloupnost (1 lž.), Šalvěj (1 lžička), nalijte 3 litry vroucí vody, nechte půl hodiny.
 4. Esenciální olej z jedle, 2-3 kapky na 1 litr vody, dýchání nad parou po dobu 5 minut.
 5. Infuze borových jehel, jedle, cedru. 25 gramů jehličích jehel nalijte sklenici vroucí vody na podlahu (100 ml), vařte 15 minut a nechte vařit dalších 15 minut. Dýchjte horkou páru po dobu 5 minut.
 6. Za starých časů používali bramborový vývar.

Pokud není uvedeno jinak, dýchjte nad zásobníkem horkého bujónu, pokrytého ručníkem po dobu 10-15 minut 1 denně. Při takovém vdechnutí je důležité dodržet vzdálenost (nejméně 30 cm od kontejneru s parou), aby se tento postup uskutečnil pouze za přítomnosti dospělé osoby, aby se opatrně dýchaly.

Je zakázáno provádět inhalace při zvýšené teplotě, srdeční choroby, selhání dýchání, krvácení z nosu.

Domácí kapky

Pokud je sinusitida nezbytná k ovlivnění maxillárního sinusu, je potřeba dolů, pokud lék proudí dolů nazofaryngu do krku, nebude to smysl. Dobrý výsledek po kapkách: odpad z hnisavého korku, hojný výtok a okamžitě se objevující úleva od dýchání, která byla dříve obtížná.Není vždy snadné se zbavit celé hmoty najednou, hnis může být velmi hustý, ale v každém případě by se měl objevit výtok, možná druhý den.

 1. Cyklamenová šťáva Obsahuje přípravek Sinuforte (lék na sinusitidu). Stlačte šťávu z žárovky, nakrájíme na velmi jemné struhadlo. Zředí se rostlinným olejem (je nejlepší řepkový olej nebo olej z šípkového oleje), přičemž 7 dílů oleje pro 1 díl šťávy. Odkapávejte 2 kapky do každé nosní dírky. To hoří tvrdě. Používá se pouze u dětí od 5 let, rostlina je jedovatá. Nebo zřeďte vodou, v poměru 1:10 nebo 1:20 (pro první aplikaci). Ale možnost s máslem měkčí. Kurz je 7 dní.
 2. Z eukalyptu a čaje. Vejce silný černý čaj, vezměte vysoce kvalitní tekutý med a eukalyptovou tinkturu (kapky). Smíchejte med a čaj ve stejných poměrech, abyste získali objem 200 ml (jedno sklo), přidejte 15 kapek tinktury. Dobře se protřepejte. Kvapkat nosem 2-3 kapky třikrát denně.
 3. Kalanchoe. Listy jsou uchovávány v ledničce několik dní, pak rozdrceny do kaše, stlačte šťávu. Použití: 2 kapky v každé nosní dírce 3krát denně. Kurz je 7 dní. Každých 2 dny připravte čerstvý džus. Pro sledování dávky ve velkém množství znamená spalování sliznic, pokud máte podezření na negativní reakci, zředěte dvakrát čistou vařenou vodou. Děti do 1,5 roku, šťáva Kalanchoe se zředí třikrát.Slizniční nosní membrány si můžete otřít vatovým tamponem namočeným v džusu. Existuje důkaz, že je kontraindikován pro použití u dětí do 7 let věku. Metoda může vést k zánětu středního ucha, pokud jsou blokovány maxilární dutiny.
 4. Aloe. Čerstvá, správně připravená šťáva (listy byly uchovávány v ledničce několik dní) se nasycuje nezředěným, 2-3 kapky každé čtyři hodiny. Pokud je to silně vylepšeno, dvakrát zlikvidujte vodou. Můžete přidat tinkturu bylinek a medu celandinu (všechny tři složky ve stejném poměru). Nebo 1 polévková lžíce. l aloe šťáva 4-5 kapek čerstvé cibule džus. Vzory použití jsou stejné.
 5. Propolis a rakytník. 20 gramů propolisu nalijte podlahu sklenicí 96% alkoholu, nechte na týden v temném místě. Kmen. 2 čajové lžičky propolisové tinktury před použitím se zředí olejem řešetlákového na polovinu. Kvapkat jednou denně. Nepoužívejte u dětí mladších 12 let.
 6. Šťáva řepy. Potřebujeme čerstvou zeleninu na jemném strouhaní, stlačte. 1-2 kapky šťávy v každé nosní dírce pohřbívají dítě 2-3x denně. Pak je dobré vyfouknout nos a opláchnout. Hoření může způsobit pocit pálení. Pokud způsobuje nepříjemné pocity, je šťáva zředěna vodou a přivedena k přijatelné konzistenci.
 7. Mrkevová šťávaNe tak horké jako řepa, ale děti jsou stále doporučovány zředit vodou v poměru 1: 1. Použijte pouze v případě, že je sliznice suchá a není výtok. Dobře změkčuje a zvlhčuje. Nastříkejte 3 kapky 3-4krát denně. Chcete-li změkčit kůry sušeného hlenu, míchat mrkvovou šťávu s rakytníkem oleje (ve stejných částech), vpichte 1 kapku do každé nosní dírky.
Prostředky založené na zeleninových šťávch jsou velmi kontroverzní. Většina pediatrů jsou ostré námitky. Šťávy jsou dobré pro pití, ale jejich pohřbívání v nosních průchodech za přítomnosti bakteriální infekce je dokonce škodlivé: cukry v šťávě způsobují růst bakterií. Nepoužívejte kapky mrkve pro alergickou a vasomotorickou rinitidu!

Zahřátí

Černá ředkvička. Ze zeleniny umyjte, nakrájejte na šlehačce. Obalte 1-2 lžíce výsledné hmoty do tenké bavlněné tkaniny nebo několik vrstev gázy, položte ji na oblast maxilárních dutin, po rozmazání pokožky olejem (dětský krém), zakryjte ji pergamenem a nahoře ho omotte teplou látkou. Udržujte kompresní nádobu 10 minut před spaním.

Komprimujte z lněných semen. Semena se ohřívají v pánvi do příjemně horkého stavu. Smažte.Omotat plátno, aplikovat na nos. Bezprostředně po postupu se hnis začne pohybovat pryč.

Bay list. Vložte do hrnce, přidejte vodu, přivedete k varu. V bujónu navlhčete bavlněnou ubrousek, vytlačte ji, nasaďte ji na nos nosu, zakryjte teplým hustým ručníkem. Když začne vychladnout, namočte novou ubrousek. Postup před spaním.

Stejný princip využívají čerstvě uvařené vejce, sáčky na sůl.

Je důležité. Nezapomeňte poradit se svým lékařem! Předpokládá se, že zahřátí nosu může zabíjet bakterie, ale žádné externí ohřívání nedosáhne dostatečně vysoké teploty. Jakékoliv teplo může naopak vyvolat růst mikroorganismů. Použití modré lampy také není cestou k léčbě sinusitidy, eliminuje pouze vnější příznaky a může být použito pouze jako další lék. U většiny forem sinusitidy nos nemůže být ohříván!

Masti a oleje

 1. Kafrový olej. Pro léčení chronických nebo počátečních forem mačte sliznice nosu ráno a večer, nos nosu a oblast nad maxilární dutiny před spaním. Ve své čisté formě ve formě kapky nelze použít, můžete spálit sliznice.Kapky se připravují smícháním kafrového oleje se dvěma částmi rostlinné zeleniny, přičemž se použije 2 kapky v očištěném nosu.
 2. Propolisová masť. Med (1 díl), propolis (1 díl), vazelína (1,5 dílů), lanolin (3 díly). Vazelina a lanolin jsou potřebné pro mírnější účinek na sliznice. Všechny části se dobře míchají. Masť se používá pro turunda. Jedna nosní dírka, pak druhá, držte turunda 10-15 minut. Nebo namažte pokožku při projekci sinusů 2-3x denně.
 3. Rajčatový olej (koupil v lékárně nebo vařil sám). Před použitím se ujistěte, že není studený, olej by měl mít tělesnou teplotu. Zahřejte vodní lázeň. Nose vypláchněte roztokem moře nebo soli.
 • Metoda číslo 1: v každé nosní dírce 1-2 kapky, otočení hlavy v různých směrech, aby byl nástroj rovnoměrně rozložen. Po uplynutí této doby sedněte 15 minut a mírně odhodit jeho hlavu. Opakujte 4 krát denně.
 • Metoda číslo 2: třikrát denně s bavlněným tamponem pro mazání povrchu sliznic co nejhlouběji (ale pečlivě!).
 • Metoda číslo 3: navlhčit turindochki, vložte do každé nosní dírky po dobu půl hodiny, opakujte 2 krát denně. Po zákroku vyfukujte dobře nos.
 • Metoda číslo 4: mix 2 lžičky.med, čajová lžička propolisové tinktury, 40 ml. aloe šťávy, 60 ml. Rostlinný olej. Nasypejte turun, držte si v každé nosní dírce 20 minut dvakrát denně.

4. Thuja olej. Koupí se v lékárně. Antiseptikum, zabíjí bakterie, zmírňuje záněty, tóny, ztuhne krevní cévy, zmírňuje otoky, podporuje výtok hnisavých masek, jemně působí na slizniční membrány. Používá se mnoha způsoby:

 • Mytí. Připravte 1 litr odtučněného heřmánku podle pokynů na obalu. Přidejte 15-20 kapek thujského oleje. Míchejte, proplachujte nos. Nástroj je dobře tlustý hnisavý výboj.
 • Vdechnutí. 4-5 kapek esenciálního oleje na 1 litr horké vody. Dýchat takovou vodu, pokrytou ručníkem, 10-15 minut. Provádějte 1 den denně, po dobu 5-7 dní.
 • Kapky. Esenciální olej se proto nutně ředí v základním oleji (jakákoli vhodná zelenina) v poměru 1: 7. Děti zakopaly 1-2 kapky do každé nosní dírky třikrát denně. Kurz je 10-14 dní.
Nepoužívejte u dětí mladších 2 let.

Buďte opatrní, abyste odkapávali jakýkoli olej do nosu za přítomnosti akutní formy sinusitidy. Olej může utěsnit maxilární sinus a zhoršit průběh onemocnění.

Decoctions

Bylinné odvar by měl být používán k léčbě onemocnění s opatrností. Individuální reakce je nepředvídatelná.Je lepší používat uvnitř odvar, jako zdroj vitamínů a prostředky k posílení imunitního systému.

 1. Kolekce pro kojence a děti předškolního věku. Měkké byliny se používají: lípa, heřmánek, třezalka tečkovaná. Vezměte 10 g každé bylinky, nalijte sklenici vroucí vody, nechte vařit. Použijte k mytí nosu, použijte uvnitř 1 polévkové lžíce. l 3x denně před jídlem jako tonikum. Vhodný pro inhalaci.
 2. Monotropní byliny, které mají protizánětlivé účinky: šalvěj, břízy, měsíček, heřmánek, listy eukalyptu, máta peprná, kobylka, šňůra, dubová kůra. Vařte odvar na doporučení na obalu.

Masáž proti sinusitidě

Se správnou technikou je nejbezpečnější lidový lék na sinusitidu u dospělých a dětí. S pomocí speciálních masážních pohybů zlepšují dýchání, přispívají ke stažení purulentních hmot a snižují bolest.

Klasická masáž se provádí postupně na 6 bodech: na stranách v blízkosti křídel nosu (masážní kruhové pohyby), mezi křídly nosu a rtů (lehký tlak), špička nosu, těsně nad vnějšími koutky očí, nosní můstek.

Chcete-li usnadnit stažení hnisu u dětí, lehce poklepejte prst na můstek nosu po dobu 2 minut. Opakujte každou půlhodinu. Starší dítě může být povinno to udělat sám.

Léčba medovými a včelími produkty

Při léčbě sinusitidy s medem by se mělo dbát na to, aby chyběly i minimální alergické reakce, jinak by lék mohl naopak způsobit otoky tkání nosu a krku.

 1. Aloe a med. Smíchejte šťávu z aloe a tekutý med v poměru 1: 1. Kapek 2-3 kapky v každé nosní pasáži 3-4 krát denně.
 2. Vysoce kvalitní medový hřeben (med obsahuje propolis) vnáší 1-2 kapky do každé nosní dírky každé 3-4 hodiny. Opakujte až do úplného vymizení příznaků.
 3. Honey turunda. Od 5 let. Smíchejte vazelínu a med ve stejných částech. Aplikujte na turunda, vložte do nosní dírky a podržte ji 20-30 minut. Pak do druhé nosní dírky ve stejné míře. Proveďte proceduru ráno a večer.
 4. Med, soda, slunečnicový olej se mísí ve stejném množství. Ve výsledné kapalině navlhčenou turunda a střídavě investovat do každé nosní dírky po dobu 20 minut. Tentokrát by se měl stát na boku. Opakujte jednou denně po dobu 4 dnů.
 5. Džus z čerstvých brambor, cibule a tekutého medu se smíchá stejně: 2 kapky do každé nosní dírky dvakrát denně.Mnohem mírnější než recepty založené na čisté cibulové šťávě, které jsou zobrazeny suchou sliznicí.

Preventivní opatření jsou účinná každý den: například voštiny. Žvýkat 1 lžičku. 10 minut, 2 krát denně, celé chladné období. Existují recenze, jak se zbavit chronické sinusitidy tak příjemným způsobem.

Závěry a závěry

Tam jsou také exotické lidové prostředky pro sinusitidu u dětí, například, mytí nosem s dětskou moči. V žádném případě se nezapomeň sobě a členem rodiny na morčata. Přípravky pro záchvaty sinusitidy nejsou potřeba, je to dost dobré pro navigaci ve stavu pacienta a pro pochopení toho, co je od drogy vyžadováno. Nahoře je seznam nejúčinnějších a osvědčených receptů, používáte je a lékařskou pomoc moudře, recenze ukazují, že k tomu, aby se předešlo tak nepříjemnému postupu jako punkce, je použití opravných prostředků v reálném stavu.

Podívejte se na video o léčbě antrity folk remedies.

Sledujte video: Konvička na výplach nosu a ucpané cévy

Подобно на тази публикация? Моля, споделете с приятелите си:
Вашият коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: