Cukrový postup pro sinusitidu: co je, jak se provádí, jak udělat kukačku doma

Co je to „kukačka“ pro antritis a je tento postup účinný?

Sinusitida je zánět v oblasti maxilárních sinusů (dutin). Během onemocnění jsou dutiny naplněné hnisem, což způsobuje poškození nosní sliznice. Dýchání se stává bolestivým a obtížným. Lékaři v tomto případě předepisují různé kapky a doporučují, aby provedli "kukačku" s antritis.

"Kukačka" je technologie mytí nosu, která pomáhá zbavit se výtoku v nosních průchodech a paranazálních dutinách a vrátit se dokonce i správné dýchání.

Princip metody a popis postupu

"Kukačka" s sinusem se provádí v ošetřovně (manipulační místnost) nebo fyzioterapeutovi. Lidé s chronickou sinusitidou, kteří již tento postup podstoupili vícekrát, si mohou koupit potřebné vybavení a léky a umýt si nos doma. Abyste se však naučili, jak to udělat bezbolestně a efektivně, je lepší se nejdříve poradit s odborníkem.

Metoda umývání nosu "kukačka" byla vynalezena americkým ENT – doktorem A. Proetzem zpět na počátku 20. století. A nazývá se to proto, že člověk, který se má umýt, by měl vždy říkat "ku-ku", takže lék nespadá do krku.

Antiseptické řešení pro postup.

 1. Furacilin. Možná nejpopulárnější léčba zánětu. Tato antiseptika rychle zabíjí mnoho bakterií, a proto se používá při léčbě sinusitidy (zánětu nosních dutin) a tonzilitidy (zánětu mandlí). Pro mytí je nutné vytvořit vodný roztok o koncentraci 0,02%.
 2. Dekasan. Moderní lék, který pomáhá bojovat proti patogenním bakteriím bez poškození přirozeného bakteriálního prostředí člověka. Pomáhá nejen proti zánětu, snižuje bolestivou citlivost, má antispazmodický účinek. Vodný roztok pro postup – 0,02%.
 3. Octenisept. Zabíjí viry a bakterie. Dobrý nástroj pro citlivé sliznice, vhodný jak pro děti, tak pro těhotné ženy. Vodný roztok až do 15%.
 4. Miramistin. Domácí široké spektrum léků. V otorinolaryngologii se roztok Miramistinu používá k odstranění různých hnisavých zánětů a hub. Často se používá při mytí v nemocnici.

Také kvůli kvalitě postupu je zapotřebí použít vazokonstrikční kapky.Spolu s "kukačkou" pomáhají snížit přetížení nosu a pomáhají normalizovat správné dýchání.

Použití nazálních kapek pro sinus

Oblíbené nosní kapky doporučené odborníky:

 • Nazol
 • Sanorin
 • Naftyzin
 • Nasonex
 • Evkazolin
 • Otrivin
 • Pro nošení

Kromě řešení a kapiček je pro vyplachování potřebný nástroj, který pomůže provést tento postup.

V kanceláři otorinolaryngologa je vždy tzv. LOR-kombina, která je vybavena potřebnými nástroji: kontejnery pro materiály a odpad (odsávané kapaliny), systém odsávání vzduchu a vody, kompresor pro přívod vzduchu a vody, spreje, výlevky atd. To je důvod, proč s sinusitidou je lepší nechat se sama léčit, ale podstoupit postup rychle a efektivně se specialistou.

Někdy místo vakuových zařízení a elektrického odsávacího zařízení se používá velká injekční stříkačka (pro injekci) a lékařskou žárovku (pro líhnutí).

Jaký je postup "kukačka" pro sinus? Připravený antiseptický roztok protéká jednou nosní dírkou a paralelně s tím je vysáván od druhé, ale teď s hlenem a hnisem.Takže dutiny čistí a dýchání se obnoví.

Pokud se bojíte lékařů a zdravotnických prostředků, nemějte strach: tento postup je bezbolestný a trvá pouze 5-7 minut!

Doporučení ohledně chování a možných vedlejších účinků

Jak udělat "kukačku" pro sinus, aby každý postup byl co nejúčinnější?

Algoritmus pro:

 1. Ležte na zádech bez otáčení hlavy.
 2. Hlava by měla být nakloněna o 45 stupňů
 3. Nejprve je třeba použít kapky vazokonstriktoru a pak umýt.
 4. Pokud je roztok teplo nebo při pokojové teplotě, nebudete se cítit nepříjemně.
 5. Nezapomeňte často říkat "Koo-ku-ku", takže lék nespadá dolů do krku.
 6. Nepokládejte se náhle po proceduře, otočte hlavu na stranu a pokud možno lehněte asi 30 minut.
 7. Nezapomeňte, že jedna kukačka nestačí k oživení. Dokončete celý kurz – 5-10 procedur.
Nechoďte okamžitě po proceduře, zejména v chladné sezóně. Zbývající tekutina v dutinách může vést k hypotermii a ještě závažnějším následkům.

Obecně jsou vedlejší účinky vzácné, ale vše závisí na formě onemocnění a charakteristikách organismu určité osoby.

Možné stížnosti:

 1. Nevolnost, emetické potíže.Vyplývá to z nepříjemné chuti léku nebo tlaku tekutiny na kořene jazyka (je vyvolán reflex).
 2. Hořící nos. Některé léky mají horkou chuť a lehce suchou sliznici.
 3. Červené oči, trhání a kýchání. Maxilární dutiny se nacházejí v blízkosti slzných kanálků, které mohou být během "kukačky" ovlivněny.
 4. Bolest hlavy, hluk v uších. K tomu dochází pouze proto, že pacient nemohl dlouho nosit nosem. Prochází rychle a bez následků.
 5. Krvácení z nosu. To se děje extrémně vzácně a vyskytuje se pouze u lidí se slabými kapiláry.
 6. Poškození sliznic nebo nosních cest. Důsledkem samoléčby nebo práce nezkušeného odborníka.

Účinnost postupu a kontraindikace

Pro osoby s akutní formou antritis je "kukačka" skvělý způsob, jak se rychle zbavit nemoci a posílit nádoby nosní dutiny.

Neužívejte další peníze na kapky a spreje, pouze látky s vazokonstrikčním účinkem mohou těžko pomoci, lépe se obrátit na lékaře k praní.

Pokud je akutní forma dlouhodobě přenesena do chronické, pak nebude fungovat, aby se trvale zbavilo sinusitidy.Ale v chladné sezóně, kdy se zhorší zánět a dech z nosu je nemožný, umývání pomůže zastavit proces včas a vyhnout se vzniku dalších příznaků (bolesti hlavy, slabost, otoky očí, problémy se spánkem apod.).

Léčba sinusitidy mytí je dobrou alternativou k tzv. Punkci (punkci). Jedná se o jednoduchou operaci, která se provádí s použitím anestetik, ale stále se bojí mnoha pacientů. Samozřejmě někdy dochází k velmi zanedbaným případům, kdy kurs "kukačky" nepomáhá vypořádat se s tímto onemocněním, ale ve většině případů může systémové mytí s výše uvedenými doporučeními ušetřit z operace.

Bohužel, dokonce i se slabým průběhem zánětlivého procesu, si každý nemůže dovolit propláchnout nos.

Kontraindikace:

 1. Děti do pěti let. Stále mají malé, rostoucí tělo s krátkými nosními průchody. Léčba sinusitidy na jednom místě může vést k sinusitidě v jiném.
 2. Lidé s epilepsií. Mohou během procedury mít křeče nebo křeče, pak se člověk jednoduše uduje.
 3. Duševní poruchy.Stres a strach z lékařských šatů a jiných atributů mohou vést k nevhodnému chování.
 4. Krvácení z nosu. Roztoky používané pro tento postup suší sliznici a u lidí se slabými kapiláry mohou způsobit krvácení.
 5. Alergie. Stává se to zřídka, ale důsledky jsou někdy poměrně vážné. Pokud je antibiotikum předepsáno pro propláchnutí, nezapomeňte zkontrolovat, zda k němu dojde alergie.

"Kukačka" doma

Ti, kteří již byli u lékaře a vědí, co je "kukačka", pokud máte druhou chorobu, můžete tento postup zkusit sami.

Pro mytí domu je nutné:

 • velká injekční stříkačka nebo injekční stříkačka;
 • aspirátor (vysavač) nebo vysavač;
 • nádoba s víkem;
 • kapátko s tryskou.

Pomocí těchto nástrojů musíte vytvořit zařízení pro sání hlenu a hnisu. Proveďte dva otvory ve víku sklenice a vložte trubku z kapátka a z vysavače. Zde je zapotřebí injekční stříkačka, aby se roztok naplnil do nosní dutiny, a trubice s kapátkem se používá k odsávání hlenu.

Zapamatujte si bezpečnostní opatření a poslouchejte své pocity. Některé nepříjemné příznaky mohou být normální a neškodí, takže se nezastavujte ve středu kurzu.

Neexistují žádné specifické rysy držení kukačky doma.

Musíte udělat vše, co doktor udělá:

 • vyfoukněte nos;
 • kapek vazokonstrikční kapky do nosu;
 • umyjte dutinu připraveným teplým roztokem;
 • ležet na boku, odpočívat, nenechávejte dům pár hodin.

Preventivní opatření a možné důsledky "kukačky" bez antritis

Nosní mytí s kukačkovou metodou je nejen záchranou z hlenu a hnisu během zánětu, ale je také vynikajícím profylaktickým činidlem.

Pokud po vyšetření lékař zjistí rinitidu (běžnou zimu), můžete ji vyčistit vyplavením a zachránit před nepříjemnými následky. Antiseptikum, která se používá pro "kukačku", pomůže zlepšit bakteriální prostředí maxilárních sinusů a posílí krevní cévy.

Podívejte se na video o tom, jak se kukačka vyrábí v nemocnici:

A u lidí s chronickou sinusitidou bude užitečné absolvovat kurz na podzim před nástupem chladného počasí, aby nedošlo k žádným komplikacím a aby nebyla nutná další nemocnice.

Proto je promývání nosních dutin způsobem A. Proetz stále populární a účinný prostředek boje proti zánětu.Tento jednoduchý postup lze provést doma, ale pod dozorem nebo konzultací s lékařem. Léčbu neodkládejte až do pozdnější doby, pokud začala výtok z nosu nebo chronická sinusitida. Pět minut péče o sebe bude vést k hodinám a dnům bez upchatého nosu a můžete dýchat hluboce.

Подобно на тази публикация? Моля, споделете с приятелите си:
Вашият коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: