Analýza: Protilátky proti třídám IgG třídy Sacchromyces cerevisiae (ASCA)

Analýza: Protilátky proti třídám IgG třídy Sacchromyces cerevisiae (ASCA)

Průměrná cena za analýzu: od 21 do 32 USD

Stanovení v krvi protilátek proti fragmentu buněčné stěny Sacchromyces cerevisiae, používaných pro diferenciální diagnostiku zánětlivých střevních onemocnění, jakož i pro predikci terminální ileitidy (Crohnova choroba).

Ruské synonymy

Protilátky na sacharomycety, imunoglobuliny třídy IgG.

SynonymaAnglicky

Protilátky proti Saccharomyces cerevisiae, IgG, protilátek proti Saccharomyces cerevisiae mannan.

Výzkumná metoda

Imunosorbentní analýza spojená s enzymem (ELISA).

Jednotky míry

RU / ml (relativní jednotka – relativní jednotka na mililitr).

Jaký biomateriál lze použít pro výzkum?

Venózní krev.

Jak se připravit na studii?

Nekuřte po dobu 30 minut před dávkováním krve.

Obecné informace o studii

Protilátky proti Sacchromyces cerevisiae (ASCA) se nacházejí v krvi u pacientů se zánětlivým onemocněním střev a jsou nejcharakterističtější u Crohnovy choroby (terminální ileitida). Interaktují se s fosfopeptidomananovou buněčnou stěnou výživných kvasinek (Sacchromyces cerevisiae). Dosud jejich úloha v patogenezi střevních lézí není zcela jasná. Vzhled těchto protilátek může být spojen s imunologickou odpovědí na přítomnost fosfopeptidikanu S.cerevisiae nebo jiný (auto) antigen s podobnými vlastnostmi. Patří k imunoglobulinům IgG a IgA.

ASCA se může objevit u 40-60% pacientů s Crohnovou chorobou a 2-14% pacientů s ulcerózní kolitidou (UC). Pro syndrom dráždivého střeva, infekční průjem, rakovinu a jiné gastrointestinální onemocnění, jsou netypické. Na tomto základě se studie ASCA, IgG provádí za účelem diferenciální diagnózy střevních onemocnění. Je však třeba poznamenat, že ASCA, IgG byly nalezeny v některých případech gluténové enteropatie (celiakie) a nejsou tedy specifickými markery zánětlivého střevního onemocnění. ASCA, IgG jsou detekovány v krvi u 5% zdravých lidí.

Pro diferenciální diagnostiku Crohnovy choroby a NUC je studie ASCA, IgG doplněna testem protilátek proti cytoplazmě neutrofilů (p-ANCA). Výsledek ASCA + / P-ANCA- je typický pro Crohnovu chorobu a výsledek ASCA- / P-ANCA + je pro NUC. Kombinace těchto dvou studií umožňuje rozlišit dvě nemoci s větší specificitou (90%) ve srovnání s možnostmi jednotlivých testů zvlášť. Kombinace ASCA IgG a IgA má také vysokou specificitu pro Crohnovou chorobu, zvláště pokud byly získány vysoké titry obou skupin protilátek.Avšak asi 20% pacientů s Crohnovou chorobou má pouze ASCA, IgA v nepřítomnosti ASCA, IgG, takže negativní výsledek ASCA, IgG studie nevylučuje toto onemocnění. Ze stejného důvodu je vhodné doplnit analýzu ASCA, IgA ve studii ASCA, IgG.

Výsledek studie závisí na několika dalších faktorech. ASCA je například častěji detekována u sporadických případů terminální ileitidy nebo u rodin s několika pacienty s Crohnovou chorobou (63%) a mnohem méně často u rodin s několika pacienty s Crohnem a NUC a v etnických Japoncích a Číňanech.

Studie ASCA, IgG lze použít k předpovědi Crohnovy nemoci. Průběh onemocnění je tedy často komplikován vývojem strictu a střevní perforace u pacientů s vysokým titrem ASCA, IgG. Navíc přítomnost ASCA, IgG je spojena s častějším postižením ileu. Také pacienti s Crohnovou chorobou a výsledkem ASCA + / P-ANCA- reagují méně dobře na léčbu inhibitory faktoru nekrotizujícího nádory alfa. Při vyšetření pacientů s NUC nebyly získány žádné klinické asociace hladiny ASCA, IgG a povaha průběhu onemocnění.

Koncentrace ASCA, IgG neodráží aktivitu a trvání onemocnění a nesouvisí s objemem intestinálních lézí.Titr těchto protilátek zůstává stabilní během léčby onemocnění nebo po ní. Z tohoto důvodu se analýza ASCA, IgG nepoužívá ke sledování léčby Crohnovy nemoci a provádění opakovaných (vícečetných) studií není vhodné.

Zánětlivé onemocnění střev mají výraznou genetickou složku. ASCA se vyskytuje u 20-25% zdravých lidí s alespoň jedním blízkým příbuzným s Crohnovou chorobou. Předpokládá se, že přítomnost těchto protilátek u pacientů bez klinických příznaků Crohnovy choroby as zhoršenou dědičnou anamnézou této nemoci může v budoucnu znamenat zvýšené riziko vzniku terminální ileitidy. Tak může být ASCA detekován v krvi u 30% pacientů s Crohnovou nemocí několik let před prvními příznaky onemocnění.

Studie ASCA, IgG je dalším testem diagnostiky zánětlivého střevního onemocnění a nenahrazuje biopsii střev a komplexní vyšetření pacienta. Pro získání nejkomplexnějších informací je doplněn dalšími klinickými a laboratorně specifickými testy na Crohnovu chorobu. Výsledek analýzy by měl být hodnocen na základě anamnestických, laboratorních a přístrojových údajů.

Na co se používá výzkum?

 • Pro diferenciální diagnostiku zánětlivého onemocnění střev (Crohnova choroba a ulcerózní kolitida).
 • Diagnostikovat Crohnovu chorobu a předpovědět její průběh.

Kdy je plánována studie?

 • Se symptomy zánětlivého onemocnění střev: průjem s krví nebo hlenem / zácpou, bolesti břicha, bolestivá falešná touha mít pohyb střev / močení, nevolnost a zvracení, ztráta hmotnosti, horečka, anémie.
 • Při vyšetření pacienta se zátěžovou dědičnou anamnézou Crohnovy nemoci nebo ulcerózní kolitidy.

Co znamenají výsledky?

Referenční hodnoty: 0 – 20 RU / ml.

Pozitivní výsledek:

 • Crohnova choroba (terminální ileitis);
 • ulcerózní kolitida;
 • celiakie (celiakie);
 • Behcetova nemoc.

Negativní výsledek:

 • normou;
 • abnormální odběr vzorků krve.

Co může ovlivnit výsledek?

 • ASCA, IgG jsou častěji detekovány v některých případech terminální ileitidy nebo v rodinách s několika pacienty s Crohnovou chorobou a mnohem méně často v rodinách s několika pacienty s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou.

Důležité poznámky

 • ASCA, IgG lze detekovat u 5% zdravých lidí.
 • Studie není určena k posouzení aktivity onemocnění, objemu intestinální léze a účinnosti léčby.
 • Výsledek studie by měl být posouzen s ohledem na anamnestické, laboratorní a přístrojová data.

Doporučujeme také

 • Kompletní krevní obraz (bez leukogramu a ESR)
 • Rychlost sedimentace erytrocytů (ESR)
 • Analýza okultní krve stolice
 • Koprogram
 • C-reaktivní protein, kvantitativně (metoda s normální citlivostí)
 • Protilátky proti cytoplazmě neutrofilů, IgG (s definicí typu emise)
 • Diferenciální diagnostika Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy

Kdo dělá studii?

Gastroenterolog, praktický lékař, pediatr.

Literatura

Подобно на тази публикация? Моля, споделете с приятелите си:
Вашият коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: